16 czerwca 2024
kostium kąpielowy

Ubrania do wody – moda czy przydatna ochrona

Każdy sezon przynosi jakieś nowości modowe. Niejednokrotnie inspiracją stają się lata poprzednie, ale zawsze z dodatkiem nowoczesności. Dzięki ubraniom możemy wyrażać siebie, okazać komuś szacunek, poczuć się wyjątkowo, albo komfortowo. Moda podpowiada nam jak się ubierać zgodnie z panującymi zasadami. Całe szczęście te zasady nie są jednoznaczne, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Przecież zadaniem ubrania nie jest tylko odpowiednie zaprezentowanie się. Jego funkcje to też ochrona przed zimnem, zapewnienie swobody ruchu podczas treningów sportowych czy wygoda w domu. Dopasowanie ubrania do odpowiedniej pory roku, sytuacji stało się bardzo ważnym czynnikiem życia w społeczeństwie. Nic wiec dziwnego, że nad ubraniami pracują nie tylko kreatorzy mody, ale również naukowcy. Wkład mają tutaj również Polacy, którzy stworzyli ubrania UV chroniące przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Ważne, żeby się zastanowić, czy warto mieć w swojej szafie takie ubrania?

Ubrania UV –  moda czy przydatna ochrona ?

W momencie, kiedy przychodzi lato chowamy głęboko w szafie grube swetry, płaszcze, długie, ciężkie buty. Cieszymy się na myśl o słoneczniej pogodzie. Wielu z nas planuje wtedy swoje urlopy i już widzimy siebie na plaży pod parasolem zrelaksowanych i uśmiechniętych. Przed rozpoczęciem urlopu często odświeżamy swoją szafę. Kupowanie nowych ubrań to nie tylko przyjemność. Mają one zapewnić nam komfort, ochronę przed przegrzaniem, promieniami słonecznymi. Warto rozważyć kupno ubrań UV. Stają się one coraz bardziej popularne ze względu na ochronę przed promieniowaniem UV, którą zapewniają. Są one wykonane z materiałów, które nie tylko odbijają szkodliwe promieniowania, ale również zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Poza tym ubrania te nie uczulają, są przewiewne i bardzo wygodne. Dla tych, którzy poza komfortem i swobodą cenią sobie wygląd, firmy produkujące ubrania UV mają w swoim asortymencie szeroką ofertę, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Znajdziemy tam zarówno kostiumy kąpielowe, kapelusze, topy, koszulki, spodenki, ale również klapki i okulary przeciwsłoneczne. Jak widać warto zastanowić się nad posiadaniem w szafie ubrań UV. Dodatkowym argumentem przemawiającym za jest to, że materiał, z którego są wykonane łatwo utrzymać w czystości, łatwo wysuszyć po zmoczeniu. Czy nie warto zainwestować w trwałą ochronę przed promieniowaniem UV? Tutaj w przeciwieństwie do kremów z filtrem warstwa ochronna nie zmywa się, nawet podczas prania. To właśnie dwutlenek tytanu wpleciony we włókna sprawia, że szkodliwe promieniowanie nie przebije się przez ubranie, dzięki czemu nasza skóra jest bezpieczna.

Podsumowanie

Jak widać posiadanie ubrań UV niesie za sobą same plusy. Dzięki tego rodzaju ubraniom możemy prawie całkowicie zrezygnować ze starych metod ochrony przed słońcem. Pamiętając jednak o nieosłoniętych częściach ciała, które powinny być zabezpieczone odpowiednim kremem z filtrem. Poza tym nie musimy rezygnować z pięknego wyglądu, bo firmy produkujące takie ubrania działają zgodnie z najnowszymi trendami. W tym wypadku mamy właściwie trzy w jednym: komfort, bezpieczeństwo i modę. Nie musimy wybierać co jest ważniejsze przydatna ochrona czy moda, ponieważ mamy dwa w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *