16 czerwca 2024

Strona na fali

Manifestacyjnym miejscem dla serwisu jest szczyt list wyników wyszukiwania. Bez ruchu na stronie serwis nie zarabia. Gros ruchu na stronach pochodzi z wyszukiwarek. Dlatego pierwsza strona wyników jest marzeniem każdego właściciela strony www.
Oto kilka wskazówek jak wywindować serwis do pierwszej dziesiątki.

Na początku należy zamówić audyt.

Audyt posłuży za probierz postępów. Znając sytuację początkową, można obserwować i rozliczać. Równolegle z audytem można dokonać sprawdzenia pozycji wyjściowej. Będzie to drugi parametr porównawczy. Czynność jest nieskomplikowana. Wystarczy do tego przeglądarka w trybie incognito i zestaw fraz kluczowych, przy których pomocy należy dokonać wyszukiwanie. Tryb incognito przeglądarki pozwoli ominąć filtry nałożone na konto użytkownika i geolokalizację.

Natomiast optymalizacja stron internetowych powinna obejmować:

Kod źródłowy.


Optymalizując kod źródłowy, należy zadbać o właściwą konstrukcję szablonu HTML i strukturę plików, w której zadba się o rozdział semantyki HTML i warstwy prezentacji. Za nią odpowiadają Kaskadowe Arkusze Stylów, czyli CSS.

Słowa kluczowe.


Key Word powinny pochodzić z zakresu fraz używanych przez internautów do wyszukiwania informacji o wybranym profilu.

Treści.


Zawartość podstron musi być niepowtarzalna. Algorytm Google potrafi sobie radzić z duplikatami treści. Artykuły na stronach powinny być napisane z poszanowaniem języka ojczystego. To nasza wizytówka i odróżnia nas od innych.

Odnośniki.


System linków najlepiej się sprawdza zorganizowany w formie menu z informacją tekstowa. Należy unikać menu w formie graficznej i na przykład technologii Flaszowej.

Grafika.


To pliki o sporej wadze. Dlatego należy tam, gdzie to konieczne przyciąć zdjęcia do wielkości wyświetlanej i poddać kompresji. Należy pamiętać, żeby nadać różnym rodzajom grafiki właściwe rozszerzenia.

Właściwie zoptymalizowana strona łatwiej podda się zabiegom pozycjonera i poszybuje na najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *